OHLASY RODIČŮReakce na skupinové a individuální terapie s Mgr. Mikolášem


Domníváme se, že se jedná o velice dobrou věc, neboť podle našich zkušeností není nic lepšího, než když slyšíte v rámci uzavřené skupiny názory lidí, kteří řeší stejný nebo podobný problém. Zkušenosti z běžného života těchto rodin a lidí, které jsou předávány bez jakékoliv úpravy, naživo, to je to nejlepší. Navíc “pod dozorem” odborníka, který může aktivně do tohoto předávání zkušeností vstupovat, některé věci ihned vysvětlovat a diskusi směrovat správným směrem.

Setkáte se s rodiči, kteří se každý den musí vyrovnávat s tímto problémem. Každý den musí řešit skutečné problémy, každý den musí hledat způsob, jak s dítětem komunikovat, jak s dítětem pracovat, každý den se o dítě starat.

Potkat takového rodiče - byť třeba jenom na malou chvilku - cca jednou za měsíc, se kterým si můžete vyměnit zkušenosti, se kterým můžete mluvit o stejných starostech a o stejných tématech, to Vám dá cca 100x více, než jedna návštěva za půl roku u lékaře, „odborníka“ na PAS.

A jak jsem již zmiňoval výše, je naprosto perfektní, pokud u takovéhoto setkání může být skutečný odborník /a my si o panu Mikolášovi myslíme, že je správný člověk na správném místě/. To všechny děti s PAS a jejich rodiče posouvá více, než dojíždění si pro “lékařské” zprávy pro zařazení do správné škatulky /i my si samozřejmě uvědomujeme, že takovéto návštěvy jsou rovněž potřeba, právě z důvodu systémových/. 

[31.01.2017 | pan Zeman]

Zpět na seznam

SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi s poruchou autistického spektra
do 10 let.

 

FINANČNÍ PODPORA

Centrum LIRA získalo finanční podporu z EU na projekt "Zvýšení dostupnosti a zkvalitnění podmínek při poskytování služeb rané péče na území Libereckého a Královéhradeckého kraje".FACEBOOKKONTAKT

Centrum LIRA, z.ú.
Matoušova 406
460 07 Liberec

Mobil: 724 400 832
Telefon: 485 109 564
E-mail: info(zavináč)centrumlira.cz

Facebook: Centrum LIRA, z.ú.

CHCETE NÁS PODPOŘIT?

Číslo účtu: 240844675/0300 (ČSOB)

Pracoviště pro ambulantní programy
v Liberci:

Matoušova 453/21
Liberec, 460 07

Pracoviště pro ambulantní programy
v Hradci Králové:

Třída Edvarda Beneše 1549
Hradec Králové, 500 12

FOTOGALERIE