AKTUALITY


ALL

Projekt „ S PODPOROU K SAMOSTATNOSTI“ v roce 2023


Jak jsme Vás před časem informovali, díky podpoře fondu Abakus - nadačního fondu zakladatelů Avastu máme v letošním roce v rámci projektu „S Podporou k samostatnosti“ možnost realizovat aktivity zaměřené na podporu rodin s dětmi s PAS ve věku 10 – 15 let s důrazem na přípravu budoucího osamostatnění dětí. Do projektu se zapojily jak rodiny, které v minulosti s LIROU spolupracovaly, tak rodiny nové.


Naplno běží skupinové i individuální programy pro děti  - na fotografiích můžete vidět momentky z individuálního nácviku samostatnosti při pohybu po městě, nakupování a přípravě svačiny a z nácviku zaměřeného na podporu spolupráce a sociální interakce s kamarádem.

Povedlo se vytvořit podpůrnou rodičovskou skupinu, která se schází každý měsíc, v rámci vzdělávání měli rodiče možnost zúčastnit se online semináře „Když dospěje“ s PhDr. Jůnem. Další přednášky, besedy a setkávání na témata dospívání, vzdělávání po ZŠ, možnosti podporovaného zaměstnávání a podporovaného bydlení jsou plánovány na nejbližší měsíce. 

Plánujeme také uskutečnit edukativní a podpůrnou peer skupinu pro sourozence dětí s PAS.

Projekt „S podporou k samostatnosti“ byl podpořen fondem ABAKUS - nadačním fondem zakladatelů Avastu společně s projekty dalších 11 organizací v rámci programu Akcelerátor osamostatňování https://abakus.cz/akcelerator-osamostatnovani/.

    

   

 

   

[03.03.2023 | ]

Zpět na seznam zpráv

SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi s poruchou autistického spektra
do 10 let.

FINANČNÍ PODPORA

Centrum LIRA získalo finanční podporu z EU na projekt "Zvýšení dostupnosti a zkvalitnění podmínek při poskytování služeb rané péče na území Libereckého a Královéhradeckého kraje".FACEBOOKKONTAKT

Centrum LIRA, z.ú.
Matoušova 406
460 07 Liberec

Mobil: 724 400 832
Telefon: 485 109 564
E-mail: info(zavináč)centrumlira.cz

Facebook: Centrum LIRA, z.ú.

CHCETE NÁS PODPOŘIT?

Číslo účtu: 240844675/0300 (ČSOB)

Pracoviště pro ambulantní programy
v Liberci:

Matoušova 453/21
Liberec, 460 07

Pracoviště pro ambulantní programy
v Hradci Králové:

Třída Edvarda Beneše 1549
Hradec Králové, 500 12

FOTOGALERIE