Senzorická integrace (SI) je vhodná pro všechny děti, které mají potíže v chování, učení, motorice či emocích, a to takového rozsahu, že dítěti znemožňují adekvátně reagovat na podněty ze svého okolí.
Terapeut pracuje s dítětem každý týden po dobu 50 minut ve speciálně vybavené herně. Terapie probíhá formou hry a pohybové aktivity. Při terapii jsou voleny aktivity takové úrovně, aby byly pro dítě výzvou a přitom, aby dítě zažilo úspěch při jejich splnění. Dítě je vystaveno různým situacím, kdy musí plánovat, zkoušet nové postupy. Dítě se tak postupně učí lépe využívat své tělo, zlepšují se jeho schopnosti učit se a je emocionálně stabilnější. Smyslem terapie je, aby dítě přiměřeně reagovalo v situacích běžného dne.
K tomu, aby byla terapie úspěšná, je nezbytná spolupráce s rodiči a jejich aktivní přístup. Rodiče z každé lekce dostávají úkoly v podobě aktivit, kterým se se svým dítětem věnují doma mezi terapiemi.

Program probíhá každý pátek v ambulantních prostorách v Liberci. Je určen pro děti od čtyř let. 
V případě dalších dotazů k programu a v případě zájmu o program pište na e-mail: michala.bulirova@centrumlira.cz. Do předmětu zprávy prosím pište „SI". 

Program vede: 
Bc. Jana Doležalová
Mgr. Michala Bulířová 

Program je určený pouze pro rodiny, které jsou klienty Centra LIRA, z.ú. 

 

 

SOCIÁLNĚ AKTIVIZAČNÍ SLUŽBY

Sociálně aktivizační služby pro rodiny
s dětmi s poruchou autistického spektra
do 10 let.

FINANČNÍ PODPORA

Centrum LIRA získalo finanční podporu z EU na projekt "Zvýšení dostupnosti a zkvalitnění podmínek při poskytování služeb rané péče na území Libereckého a Královéhradeckého kraje".FACEBOOKKONTAKT

Centrum LIRA, z.ú.
Matoušova 406
460 07 Liberec

Mobil: 724 400 832
Telefon: 485 109 564
E-mail: info(zavináč)centrumlira.cz

Facebook: Centrum LIRA, z.ú.

CHCETE NÁS PODPOŘIT?

Číslo účtu: 240844675/0300 (ČSOB)

Pracoviště pro ambulantní programy
v Liberci:

Matoušova 453/21
Liberec, 460 07

Pracoviště pro ambulantní programy
v Hradci Králové:

Třída Edvarda Beneše 1549
Hradec Králové, 500 12

FOTOGALERIE